Path 2

Deivido Sinkevičiaus kūrybos paroda „Arčiau kūno“

Gruodis 2 d., 15:00

alt

PARODOS ATIDARYMAS GRUODŽIO 2 D. 15 VAL. KVIEČIAME!
Paroda veiks iki gruodžio 23 d.

Naujoje parodoje „Arčiau kūno“ – autorius Deividas Sinkevičius savo įžvalgoms, mintims ir svajonėms fiksuoti, akcentine renkasi grafikos techniką, tačiau kuriant nesinori savęs riboti, o kaip tik – eksperimentuoti ir nustebinti atlikimo galimybių derme. Taip tapyti paveikslai pasipildo grafika, o grafikos kūriniai tapybos elementais. Tai pagrindinis bruožas išskiriantis šią parodą iš ankstesnės menininko kūrybos.

DEIVIDAS SINKEVIČIUS | g. 1984

Aktyvus pietų Lietuvos regiono menininkas, į kūrėjų gretas įsijungęs dar paauglystėje. Pradėjęs mokytis savarankiškai, vėliau siekė profesionalių dailės technikų pagrindų: akademinio piešimo mokėsi Vilniuje pas VDA dėstytoją, skulptorių Gediminą Žuklį, taip pat pas druskininkietį Saulių Rudziką; 2022 m. tobulinosi grafikos kursuose VDA Kauno fakultete.
Kūrybos pomėgis, bei poreikis autorių skatina naudoti įvairių technikų arsenalą: tai piešimas, grafika (lakštinė, knygų), tapyba, asambliažas, koliažas; taip pat instaliatyvūs objektai interjerams ir viešosioms erdvėms, kartais iš vaizduojamojo meno lauko pereinant į taikomosios dailės teritoriją; neseniai pradėti neo-freskų projektai. Nesvetimi Deividui ir pasisakymai žodžio meno erdvėse: jis kuria eiles, rašo knygą. Išskirtinis užsiangažavimas įvairiapusei meninei realizacijai atvedė Deividą Sinkevičių prie apsisprendimo gyventi ir pragyventi tik iš kūrybinės veiklos; jis dirba savo rėminimo studijoje Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“.
Į parodinę veiklą menininkas įsitraukė nuo 2008 m. – surengė 25 profesionalias parodas ne tik gimtosios Dzūkijos kultūriniuose centruose (Druskininkai, Alytus, Veisiejai, Kapčiamiestis, Lazdijai), bet ir Vilniuje, Trakų Vokėje, Utenoje, Elektrėnuose, Kalvarijoje, Birštone, Zypliuose (šakių raj.), dalyvavo keliolikoje bendrų parodų ir plenerų įvairiuose Lietuvos miestuose.
Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys nuo 2010 m. (Iš Dzūkijos skyriaus prieš porą metų perėjo į LTS Vilniaus skyrių). Vienas aktyviausių Viečiūnų bendruomenės „Versmė“ narių (miestelis 2018 m. buvo mažoji kultūros sostinė): šios bendruomenės 2015 m. apdovanotas Bronziniu obuoliu už meninę kūrybą ir indėlį už bendruomeniškumą, o 2016 m. įvertintas ir Druskininkų mieste – už aktyvią įvairiapusišką veiklą jam įteiktas Mineralinio vandens lašo apdovanojimas.
Deivido Sinkevičiaus meninę raišką charakterizuoja klasikinio meno principais besiremiantis gan tvirtas piešinys, aiškiai struktūruotos kompozicijos, realistinio ir siurrealistinio pradų derinimas. Įdomiausiu įvardintas autoriaus kuriamas pasaulėvaizdis, kuriam būdingas savitas vaizdynas, originalių vizualinių metaforų paieškos, tradicijų ir šiandieninių aktualijų sanpynos, menininko apmąstomos nekonvencionalia forma. Šiais vertintinais ypatumais ypač pasižymi grafikos ir tapybos darbai, kurių meninį diskursą apibūdina priešingybių gretinimas, įprastų semantinių reikšmių keitimas ar peržengimas, prasmių praplėtimas. Kaip teigia pats menininkas, taip jis bando „išreikšti savo požiūrį, pamąstymus apie supantį pasaulį“. Gerbtinas ir platus technologinio atlikimo diapazonas, vis menkiau ribojantis kūrėjo vizijų įgyvendinimo galimybes.
Savo prigimtinio kūrybingumo laisve, spontaniškumu ir amplitude Deividas Sinkevičius primena senuosius liaudies meistrus dievdirbius, o vizionieriška prigimtimi susiliečia ir su kraštiečio genijaus M. K. Čiurlionio pasauliu. Kūryba jam – ne tik profesinis užsiėmimas, pragyvenimo būdas ar asmeninė ambicija, o buvimo pasaulyje būdas, kur gyvenimas ir kūryba yra tolygūs, integralūs egzistencijos dėmenys.
Kūrybinių manifestacijų originalumas, natūralumas bei nuoseklumas, plati kūrinių technologinio bei žanrinio atlikimo skalė, aktyvi parodinė bei visuomeninė veikla, leidžia tikėtis tolimesnio dailininko meninio produktyvumo bei kokybės.

Menotyrininkė Violeta Krištopaitytė-Jocienė

 

Svarbi informacija

Durys atidaromos: gruodžio 2 d. 15:00
Trukmė: gruodžio 23 d.