Path 2

Monikos Večkienės tapybos paroda „Apie mane“

Liepa 3 d., 17:00

alt

Kūrėja, tapytoja, moteris, motina, tiesiog – Monika.

Gyvenimo džiaugsmą randanti gamtoje, ramybėje, tylos akimirkoje, molio ar aliejinių dažų žaisme. Kasdienos laimėje, kur, rodos, nieko netrūksta, menininkės kūrybinis pulsas nuolat patiria priešpriešą, konfliktą, painumą, ieškojimus, patyrimus ir atradimus. Jos kūryba labai asmeniška, kamerinė – tiesiogiai siejasi su menininkės vidiniu pasauliu, giliais išgyvenimais ir trapiomis būsenomis. Dramatiškai skambi spalvinė darna tapyboje, tai – visa sauganti ironija, leidžianti iš arti susipažinti su autorės vidiniais išgyvenimais. Šiuolaikinė ir moderni, aktualius ir netikėtus klausimus provokuojanti, vizualiai paveiki Monikos tapyba kviečia patirti asmeninę kelionę savęs link.

...Darbų paroda „Apie mane“ – tai ir apie Tave. Juk visi turime savo slaptą, atskirą pasaulį, kuriame tyliai gyvename, stipriai jį užspaudę savyje. Ten mėgstame pasilikti ir mėgautis, arba trokštame ištrūkti.

Kai akys nukryps į paveikslą, nesistenk suprasti, ką norėjau pavaizduoti, kiekvienas mes kuriame savo istoriją. Tapydama visada jaučiu didelę ramybę, tylą, vidinį sotumą, tai – mano meditacija. Mano vidinis pasaulis tapyboje vaizduojamas su ironija, perdėto, išpūsto skausmo perteikimu plokštumoje, hiperbolizavimu, kur skausmas, pasimetimas, nežinojimas persipina su ryškiomis, grynomis spalvomis, taip darbui suteikiant vaikiškumo, žaismingumo. Tapau taip, kaip moku, kaip jaučiu.

Neturiu jokio menininko, kuris mane įkvėptų, niekada ir neieškojau, nes mano įkvėpimas visada šalia, jis – mano viduje...

Monika Večkienė

Svarbi informacija

Trukmė: Liepos 3 - 31 d.