Path 2

Laima Saviščevienė „Ant paukščio sparnų“

Rugpjūtis 4 d., 10:00

alt

Laima Saviščevienė – tautodailės srities meno kūrėja, ir šiandien puoselėjanti senuosius Dzūkijos amatus – šiaudinių sodų, žvaigždžių bei verbų rišimą. Etnokultūros tradicijos ir papročiai sėkmingai taikomi ir jos kūryboje – tai paveikslai iš džiovintų augalų, sausų gėlių puokštės, nėriniai iš lino, pinikai. Dzūkijos krašte, Merkinėje gimusios ir čia gyvenančios menininkės veikla apima personalines, kasmetines tradicines tautodailininkų rengiamas parodas, mokymus Lietuvoje ir užsienyje, amatų stovyklas. Jos darbai ir žinios įvertinti Vokietijos, Japonijos, Kinijos, Lenkijos, Anglijos lietuvių tautodailės meno gerbėjų. Savo patirtimi Laima Saviščevienė dalinasi šeimos kuriamoje etnografinėje sodyboje „Šilas“ (Merkinėje), kuri jau tampa etnokultūros publikos traukos vieta.

Tautodailininkų sąjungos narė nuo 1999 m., Meno Kūrėjo statusas suteiktas 2006 m. Tradiciniai amatai (lietinės vaško žvakės, šiaudiniai sodai, šiaudinės žvaigždės ir tradiciniai šiaudiniai žaisliukai) yra sertifikuoti, suteiktas Žemės ūkio ministerijos Tautinio paveldo sertifikuotas meistro vardas ir amatų mokymo programų sertifikatas (2010 metais).

„Menų kalvėje“ pristatomi per paskutines dvi žiemas sukurti šiaudiniai sodai ir žvaigždės. Paroda veiks iki rugsėjo 11 d.

Rugpjūčio 20 d. vyko susitikimas su autore bei šiaudinių sodų rišimo edukacija AC „Menų kalvė“.

Rugys – tai ne tik duona, bet ir laimę nešantis ant savo sparnų paukštis, besisukantis sodas, Kalėdų žvaigždė...

Svarbi informacija

Kategorija: Paroda
Trukmė: iki rugsėjo 11 d.