Druskininkų M.K. Čiurlionio meno mokyklai – 60!
Šiuo metu čia veikia muzikos, dailės ir choreografijos skyriai.
Amatų centro „Menų kalvė“ parodų erdvėje – Jungtinė Dailės skyriaus mokytojų ir mokinių kūrybos paroda. Parodos kuratorė ilgametė šios mokyklos dailės mokytoja Onutė Zakarienė. Meno mokyklos dailės skyrius skaičiuoja 4-tąjį dešimtmetį ir žvelgiant atgal, be galo džiugu matyti tiek daug, su menu tolimesnę savo veiklą siejančių, mokinių bei mokytojų. Ne maža dalis iš jų šiandien yra garsūs menininkai ir meno puoselėtojai. Parodos dalyviai yra buvę ir esami meno mokyklos dailės mokytojai bei ją baigę mokiniai, ir toliau kuriantys Lietuvoje ir užsienyje. Mokyklos jubiliejaus proga kilo idėja suburti visus kartu į bendrą parodą. Rezultatas išties įspūdingas – ekspozicijos darbai tarsi papildo vienas kitą – vaizduojamasis menas čia pat įsipina į taikomąjį ir atvirkščiai. Nuo tapybos technikų (ant drobės ir ant šilko), žvilgsnis persikelia ant skulptūros ir keramikos pateikimo formų, faktūrų, glazūrų, meninės instaliacijos bei dizaino elementų, bei slysta per vitražo stiklą.
Kiekvienas kūrinys parodoje tiesiog kalba meniniais simboliais su mūsų mintimis. Sunku visų nepaminėti, bet gal išskirtume Vandos Padimanskaitės tiesiog prieiti traukiančias spalvas ir pavaizduotas istorijas; įspūdingo dydžio skulptoriaus Gedimino Mažinto „Pakabuką“, dovanotą mylimai moteriai, jame meistriškai sujungtos 3 skirtingos medžiagos į vieną – stiklas, medis ir cementas; eksperimentinės technikos vitražo meistrės Editos Utarienės iškalbingą kompoziciją „Per kančias į žvaigždes“ ir panaudotas stiklo medžiagas ir formas; Agnės Tulabienės konceptualią meninę instaliaciją-kompoziciją „Rankų darbas“, ji greičiausiai atspindinti pačios menininkės savastį - keramika/skulptūra visuomet yra rankų darbo objektas - kompozicijoje panaudotas originalioje formoje sudžiovintas šamoto ruošinys (darbo medžiaga), 3D spausdintuvu atspausdinta autorės figūrėlė natūraliame jos darbo procese, apšvietimas, leidžiantis kompozicijai „judėti“ bei siuvinėta etiketė su užrašu HAND MADE ir meškiuko simboliu - taiklus, detales į visumą sujungiantis akcentas, su galbūt sarkastišku populiariai vartotojišku prieskoniu; Kristinos Zakaraitės sukurtas medicininis dizainas neinvazinio cukraus kraujyje matuokliui.
Parodos lankytojų dėmesio sulaukęs tapytojo Alfredo Jurevičiaus „Veidas“; taiklus ir geras humoras apie stereotipinį mąstymą Sauliaus Rudziko darbuose „Poeto namelis“ ir „Gandrelis“. Jautrūs išminties prisilietimai vieno iš pagrindinių Dailės mokyklos Druskininkuose fundatorių Adelberto Nedzelskio piešiniuose „Rudenėja“ ir „Namų slenkstis“ vertybės. Dvi jaunos menininkės kuriančios čia pat „Menų kalvėje“ – tai Ugnė Vitonytė bei jos mišrios technikos darbai Žiedai I II III (akvarelė, grafika) ir keramikė Indrė Svirskaitė – „Altorėliai“. Pabaigai siūlome sustoti prie Vandos Padimanskaitės laikrodžio „Laiko ledonešis“ – jis aktualus besibaigiant kiekvieniems kūrybiniams metams.
Kategorija: Jungtinė mokytojų ir mokinių meninės kūrybos paroda