Path 2

Liudvikos Meškauskaitės tapybos ant šilko paroda „Šilkodemija“

Kovas 4 d., 16:00

alt

„Kiekvienas žmogus yra kūrėjas tiek, kiek turi meilės kitiems“ – Liudvika Meškauskaitė

Teisininkė Liudvika Meškauskaitė gimė 1956 m. balandžio mėn. 27 d. Marijampolės rajone Kalvarijoje. Aukščiausiais pasiekimais baigė Kalvarijos vidurinę mokyklą, vėliau ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, tapo profesore.
Šalia teisinės bei mokslinės veiklos parodos autorė visuomet buvo artima kūrybinei tėkmei. Parodos autorė yra kūrusi muziką, rašiusi literatūros kurinius. Tapyti ant šilko Liudvika Meškauskaitė pradėjo prieš 12 metų grįžusi iš kelionės po Madeirą, įkvėpta nepaprasto gamtos grožio ir spalvų bei žmonių, su kuriais teko bendrauti. Kilo didelis noras šiais įspūdžiais pasidalinti su visais. Nors piešimas yra tik teisininkės bei mokslininkės poilsis, malonumas ir hobis, jos kūryba virto ištisomis kolekcijomis. Pirmoji buvo pristatyta 2014 m. žiemą kartu su kolege tautodailininke Aukse Poškuviene. Kitais metais sekė jau personalinė kolekcija Vilniaus Universiteto Botanikos sode. „Šilko pieva“ sužydėjo ne tik gėlėmis, bet ir įvairiais ornamentais. Autorė atrado juodąjį šilką. Kurdama suprato, kad kopijos ir šablonai - ne jai. Kiekvieną kartą piešiant, minčių ir jausmų kildavo vis daugiau. Gimė dar dvi kolekcijos, kurias išvydo Vilniaus ir Trakų publika. Atrodė, kad išpieštas jau visas nerimas, visos problemos, visa meilė... Natūraliai kūrėją aplankė permainų poreikis – laikas pereiti prie kitokio meno turinio. Štai kur jis atvedė – 2017 m. atostogos šiltuose kraštuose tarsi atliepia menininkės mintims, kurias ji perteikia teptuku ir dažais ant dešimties metrų šilko. Netikėtai jai pačiai, išpiešti Liudvikos Meškauskaitės šilkai neliko be dėmesio. Jais susižavėjo garsus Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius. Šiam iššūkiui nebuvo įmanoma atsispirti. Taip 2018 m. gimė Liudvikos Meškauskaitės ir Juozo Statkevičiaus bendra kolekcija „Šilko kodas“. Juozo Statkevičiaus darbuose autorės šilkai įgavo visai kitą kvėpavimą. Kiekvienas darbas virto mini spektakliu. Kolekcijos žiūrovams teko didelė laimė stebėti šį procesą ir jame dalyvauti, gėrėtis pasidalintu nepaprastu grožiu, pabūti jo apsuptyje.

„Menų kalvėje“ pristatoma kolekcija „Šilkodemija“– tai personalinė paroda, kurios metu demonstruojami kelių formatų darbai – didžiuliai smulkių detalių pilni paveikslai ant šilko. Jie autorės vadinami kovidiniais žemėlapiais, nes nupiešti pandemijos metu. Taip pat – nemažai įvairaus dydžio skarelių, didesnių šilko plotų, išmargintų raštais. Eksponuojami ir piešiniai ant šilko, iš kurių sukurti drabužiai, bei piešiniai, kurie yra atspausti ant drobių. Video formate pristatomi ankstesnių kolekcijų videofilmai: „Šilko pieva“ (2016) ir „Šilko kodas“ (2018).

Autorė savo kūrybą yra pristačiusi ir demonstravusi įvairiose parodose Lietuvoje. Nuo 2017 m. – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos narė.

Svarbi informacija

Durys atidaromos: 2022 03 04 16:00
Kategorija: paroda
Trukmė: iki kovo 31 d.